«Troge Medical GmbH» գերմանական դեղագործական ընկերություն է։ Արծվի գլուխ պատկերող ապրանքանշանով բժշկական սարքավորումները մատակարարվում են մեծածախ առևտրով զբաղվող գործարարներին ավելի քան 110 երկրներում։ Որակի ամենաբարձր չափանիշներն ու ճկունությունն ընկերության գործելակերպի հիմքն են։ Ընկերությունում ներկայացված հիմնական բժշկական խնամքի խմբին պատկանող դեղամիջոցները, որոնց մեջ ներառված են հակաբորբոքային, ցավազրկող և մալարիայի դեմ դեղամիջոցներ, երաշխավորվում են Առողջապահության Համաշխարհային Կազմակերպության կողմից։
Բժշկական սարքավորումների խմբում ընկերությունը կենտրոնացած է հիմնականում միանվագ օգտագործման սարքավորումների վրա՝ մասնավորապես՝ ներարկիչներ և կատետորներ, ներլվացող սարքավորումներ, վիրաբուժական ձեռնոցներ և վիրահատական տարածքում օգտագործվող այլ մեկանգամյա օգտագործման պարագաներ և սարքավորումներ։
Ընկերությունն իրականացնում է մեծածախ մատակարարում աշխարհի ավելի քան 110 երկրներում. լոգիստիկայի պատշաճ միջոցները կենսական անհրաժեշտություն ունեն առաքման համար։ Համբուրգում գործող առանձին բաժանմունքը գերազանց իրականացնում է ամբողջ գործընթացի կառավարումը՝ սկսած պահեստավորումից, փոխադրումից՝ մինչև մեծածախ մատակարարում։
Ներքին բարձր որակի ստանդարտների և հուսալիության շնորհիվ ընկերության ապրանքներն արագորեն դառնում են կայուն բրենդ։
Գործունեության հենց սկզբից ընկերությունն իր գործընկերների հետ հիմնեց երկարաժամկետ և հուսալի փոխհարաբերություններ, ինչը հետագայում դարձավ իր փիլիսոփայության մի մասը։ Ամբողջ աշխարհում ընկերությունը վայելում է մեծ վստահություն և ճանաչում։
«Troge Medical GmbH» որակյալ բժշկական ապրանքներ և սարքավորումներ մատակարարելու գործում բնութագրվում է հուսալիության բարձր մակարդակով։
Ծառայությունները ներառում են պատշաճ մասնագիտացած խորհրդատվություն՝ ըստ անհատական պահանջի։
Արտադրության միջոցով հումքից մինչև «Troge» բրենդի բժշկական ապրանքներ վերածվելու ամբողջական գործընթացը ենթակա է որակի խիստ ստուգման։
Փորձերը կատարվում են համաձայն միջազգային ստանդարտների` EP, BP, USP, DIN EN և ISO։
Ընկերությունը հենվում է և որակի ապահովման բաժնի ու անկախ լաբորատորիաների արդյունավետ գործունեության վրա։ Մանրակրկիտ փորձերի են ենթարկվում բոլոր ապրանքները՝ յուրաքանչյուրի վերաբերյալ առանձին ցուցումներով։ «Troge Medical GmbH» ընկերությունը հավաստագրված է՝ համաձայն ISO 9001 և EN ISO 13485 չափանիշների։
Բոլոր ապրանքները կրում են CE նշանը։ Այս նշանը գործում է ամբողջ Եվրոպայում և առկա է ընկերության բոլոր բժշկական արտադրանքների վրա։
Եվրոպական միության երկրներում այս նշանը համարժեք է պաշտոնական հաստատմանը։ Դա նաև որակի նշան է, որը հեշտացնում է ոչ ԵՄ երկրներում գրանցման գործընթացը։
Ընկերությունը ունի և´ դեղամիջոցների, և´ բժշկական սարքավորումների արտադրության հնարավորություն ոչ միայն Գերմանիայում, այլ նաև ԵՄ երկրներում և Ասիայում։
«Troge Medical GmbH» ընկերությունը գերմանական արտադրող է, որը ենթակա է ԵՄ կարգավորումներին, լիցենզիաների տրամադրմանը՝ միայն համագործակցության նախապայմանով գործընկերներ ընտրելու համար։
Լիցենզավորված գործընկերների հետ միասին, ընկերության աշխատակիցները տվյալ տարածքում մշտապես հսկում են բոլոր գործընթացները` որակը բարելավելու նպատակով: Այսպիսով, ռեսուրսներն արդյունավետ են օգտագործվում։
Հայաստանում «Troge Medical GmbH» դեղագործական ընկերության պաշտոնական դիստրիբյուտորն է` «Տոնուս-Լես» ՍՊ Ընկերությունը:

Компания «Troge Medical GmbH» является фармацевтическим предприятием, расположенным в Гамбурге. Под маркой с изображением головы орла оптовым продавцам более чем в 110 странах поставляются лекарственные средства и медицинская продукция. Самые высокие международные стандарты качества и гибкость являются основой в работе этого предприятия.
Раздел продукции «Основная медицина» охватывает все лекарственные средства медицинского базового обеспечения, например антибиотики, анальгетики и антималярийные средства, как рекомендовано «Всемирной Организацией Здравоохранения» (WHO). В разделе «Медицинские изделия» на переднем плане находится изготовление одноразовых изделий: перевязочный материал, шприцы и канюли, приборы для инфузионной и трансфузионной терапии, а также катетеры, хирургические перчатки и другие одноразовые изделия для операционной области.
Компания обеспечивает оптовых торговцев в более 110 странах мира, поэтому сбыт требует компетенции и в вопросах транспортных услуг. В Гамбурге отдел обеспечивает беспрепятственный процесс между складом, транспортным предприятием и оптовыми торговцами.
Благодаря высокому стандарту качества и надежности продукция предприятия быстро стала влиятельным брендом. К философии международно-признанного предприятия с самого начала относятся создание и забота о крепких долгосрочных связях с партнерами. Компания пользуется большим доверием во всем мире.
«Troge Medical GmbH» характеризуется высокой степенью надежности при поставке высококачественных лекарственных средств и медицинских изделий. К услугам также относятся комплектация и индивидуальная специальная консультационная служба.
В процессе производства все-от сырья до получения готовой продукции, поставляемой под маркой «Troge» подвергается строгому контролю качества. Проверки проводятся в соответствии с международными действующими стандартами такими, как EP, BP, USP, DIN EN и ISO. При этом предприятие опирается на собственный отдел обеспечения качества, а также на работу независимых аттестованных государством лабораторий. Все изделия тщательно проверяются и испытываются на пригодность к употреблению. Фирма «Troge Medical GmbH» сертифицирована в соответствии с ISO 9001 и EN ISO 13485. Все медицинские изделия маркированы знаком CE. В области медицинских изделий действительный во всей Европе знак СЕ, которым обозначена вся медицинская продукция «Troge Medical GmbH», дает особые преимущества. В Европейском сообществе обозначение знаком СЕ приравнивается к официальному допуску. Этот знак качества очень облегчает процесс регистрации за пределами Европейского сообщества.
Производственные площадки медицинских изделий, а также лекарственных средств находятся в Германии, в других странах ЕС и Азии. «Troge Medical GmbH» - немецкий производитель,который согласно директивам ЕС выдает лицензии в рамках сотрудничества только избранным партнерам. Сотрудники компании вместе с лицензированными партнерами на месте постоянно контролируют все процессы потенциальных возможностей для улучшения качества. Таким образом, осуществляется эффективное использование ресурсов.