Մանկապարտեզի սաները`թվով 300 երեխա, հյուրերին զարմացրեցին իրենց եռագույն զգեստներով, ռազմահայրենասիրական երգով ու պարով:
Պատվավոր հյուրերի ցանկում էին նաև Շենգավիթ և Էրեբունի վարչական համայնքների ղեկավարները:
Միջոցառման գլխավոր հովանավորն էր «Տոնուս-Լես» դեղագործական ընկերությունը:
Միջոցառման ավարտին, «Տոնուս-Լես» դեղագործական ընկերության ներկայացուցիչը, ընկերության և հիմնադիր նախագահ՝ Լևոն Հակոբյանի անունից շնորհավորեց մասնակիցներին՝
Էրեբունի - Երևան տոնի կապակցությամբ և բոլոր ներկա գտնվող երեխաներին հանձնեց ընկերության կողմից պատրաստված նվերներ՝ «Հայնց» ֆիրմայից - մանկական թխվածքաբլիթներ, համեղ և առողջարար շիլաներ և փուչիկներ:
141 մանկապարտեզի տնօրեն՝ Լուսինե Մատինյանը մանկապարտեզի աշխատակազմի, ծնողների և իր կողմից շնորհակալություն հայտնեց գլխավոր հովանավորին և հանձնեց շնորհակալագիր:
Նշենք նաև, որ «Տոնուս-Լես» ընկերությունը հանդիսանում է «Հայնց/Heinz» մանկական բրենդի միակ և պաշտոնական ներկայացուցիչը Հայաստանում:

Мероприятие в детском саду-интернате 141, посвященное празднику Эребуни-Ереван
Воспитанники детского сада - 300 детей, удивили своих гостей одеждой, выкрашенной в цвета государственного флага, патриотическими песнями и танцами.
В списке почетных гостей были руководители районов Шенгавит и Эребуни, главный спонсор мероприятия - фармацевтическая компания "Тонус-Лес".
В конце мероприятия, представитель фармацевтической компании "Тонус-Лес" от имени президента и основателя компании Левона Акопяна, поздравил участников по случаю праздника Эребуни-Ереван и вручил всем присутствующим детям подарки - печение и каши "Heinz" а также шарики.
Директор детского сада 141, Лусине Матинян, от имени сотрудников, родителей, а также от своего имени поблагодарила главного спонсора и передала благодарственную грамоту.
Компаниия "Тонус-Лес" является экслюзивным представителем производителя детского питания “Heinz” в Армении.