2013թ. մարտի 11-ից 17-ը կայացավ «Տոնուս-Լես» ընկերության պատվիրակության աշխատանքային այցը ք. Ալմաթի (Ղազախստան)` ընկերության նախագահ Լևոն Հակոբյանի գլխավորությամբ:
Այցի հագեցած ժամանակացույցը ներառեց հանդիպումներ Ղազախստանի գրեթե բոլոր առաջատար դեղագործական ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ: Ձեռք բերվեցին պայմանավորվածություններ ՂՀ-ում «Տոնուս-Լես» ընկերության գրանցած և ներկայացվելիք արտադրանքի ներկայացման և առաջխաղացման համար:
Որոշ ղազախական դեղագործական ընկերությունների հետ, որոնք զբաղվում են նաև դեղորայքի արտադրությամբ, քննարկվեց համագործակցության հնարավորությունը ոչ միայն Հայաստանում իրենց արտադրանքի ներկայացման, այլև «Էֆ Դի Էյ Լաբ» փորձարկման լաբորատորիայում (www.fdalab.am) այդ դեղորայքի կենսահամարժեքության հետազոտման առումով:
Այցի վերջին օրը Սբ. Կարապետ եկեղեցուն կից «Լույս» հայ մշակույթի տանն Ալմաթիի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ կայացավ հանդիպում, որի ընթացքում ներկայացվեց «Տոնուս-Լես» ընկերությունը և Կենտրոնական Ասիայում մեր գործունեության ընդլայնման նախագիծը:

С 11 по 17 марта 2013г. состоялся рабочий визит делегации "Тонус-Лес" в г. Алматы (Казахстан) во главе с президентом компании Левоном Акопяном.
Насыщенный график визита включил встречи почти со всеми ведущими дистрибьюторами Казахстана. Были достигнуты договоренности по дистрибуции и продвижению продукции, зарегистрированной и представляемой компанией "Тонус-Лес" в РК.
С некоторыми казахскими фармкомпаниями, которые занимаются также производством лекарств, была обсуждена возможность сотрудничества не только в плане представления их продукции в Армении, но и проведения исследования биоэквивалентности этих препаратов в лаборатории "Эф Ди Эй Лаб" (www.fdalab.am).
В последний день визита состоялась небольшая встреча с представителями армянской общины г. Алматы в армянском культурном центре «Луйс» при церкви Св. Карапет, во время которой была представлена компания "Тонус-Лес" и планы расширения нашей деятельности в Центральной Азии.