«Տոնուս-Լես» ՍՊԸ-ն սեպտեմբերի 27-ին մասնակցեց Երևանում Մ. Հերացու անվան Երևանի պետական բժշկական համալսարանում տեղի ունեցող «Դեղագործական ոլորտի աշխատանքային տոնավաճառ» միջոցառմանը:
Միջոցառումը հնարավորություն տվեց 8 կրթական հաստատությունների դեղագործական ոլորտի ուսանողներին ծանոթանալ ոլորտում թափուր աշխատատեղերին և աշխատանքային պայմաններին, դեղագիտության զարգացման հեռանկարներին։
Ուսանողներին և շրջանավարտներին ընձեռնվեց բացառիկ հնարավորություն ծանոթանալ մեր ընկերության պատմությանը, գործունեությանը, արտադրանքին, զարգացման միտումներին, ինչպես նաև թափուր աշխատատեղի մասնագիտական պահանջներին։
Միջոցառման շրջանակներում մեզ հնարավորություն տրվեց ներկայացնել թափուր աշխատատեղերը, հավաքել և ստեղծել մասնագետների տվյալների մեծ բազա, նաև տեղում անցկացնել հարցազրույց պոտենցիալ աշխատակիցների հետ։
«Դեղագործական ոլորտի աշխատանքային տոնավաճառ» միջոցառումը կազմակերպել է Հայաստանի դեղ արտադրողների և ներմուծողների միությունը' ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության Ձեռնարկությունների զարգացման և շուկայի մրցունակության («Ի-Դի-Էմ-Սի») ծրագրի աջակցությամբ։

27 сентября компания "Тонус-Лес" приняла участие в мероприятии "Ярмарка вакансий фармацевтической промышленности", организованном в Государственном медицинском университете им. Мх. Гераци.
Мероприятие предоставило возможность студентам из 8 учебных заведений, специализирующихся в сфере фармацевтики, узнать о вакансиях и условиях работы, перспективах развития фармакологии.
Студенты и выпускники получили уникальную возможность познакомиться с историей нашей компании, деятельностью, продукцией, тенденциями развития, а также профессиональными требованиями на вакантные должности.
Мероприятие дало нам возможность ознакомить посетителей с вакансиями, собрать данные и составить базу данных специалистов, провести интервью потенциальных сотрудников на месте.
Ярмарка вакансий фармацевтической промышленности" была организована Союзом производителей и импортеров лекарств Армении, при поддержке проекта развития предпринимательства и рыночной конкурентоспособности "EDMC" агентства США по международному развитию.