27/07/2017 թվականին տեղի ունեցավ Համազգային Վստահության Խորհրդի կողմից կազմակերպվող «Տարվա Բժիշկ և Տարվա Բուժհիմնարկ-Հուսո Աստղ 2017» 6-րդ ամենամյա ազգային մրցանակաբաշխությունը:
«ՏՈՆՈւՍ-ԼԵՍ» ընկերությունն արժանացավ տարվա «ԴԵՂԱԳՈՐԾԱԿԱՆ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆ» մրցանակին:
Ընկերության հիմնադիր տնօրեն Լ. Հակոբյանն իր խոսքում նշեց,-«Այս մրցանակը վկայությունն է համազգային բարձր վստահության, բայց և միևնույն ժամանակ շատ պարտավորեցնող է. «Տոնուս-Լես» ընկերությունն իր 17 տարիների գործունեության ընթացքում առաջնորդվել է այն սկզբունքով և առաքելությամբ, որ պետք է ոլորտը դարձնել ավելի′ հզոր, ավելի′ կայուն և ավելի′ վստահելի»:
Հպարտությամբ կարող ենք ասել, որ այսօր ընկերությունը հայաստանյան շուկայի առաջատարներից է և ունի իր ուրույն տեղն ու դիմագիծը` շնորհիվ դինամիկ զարգացման:
Ընկերության գործունեությունն ընդգրկում է դեղի արտադրությունից մինչև մանրամեծածախ վաճառքի ամբողջ շրջափուլը.
- Առաջատար դեղագործական ընկերությունների պաշտոնական և բացառիկ ներկայացուցիչ Հայաստանում, Վրաստանում և Ղազախստանում
- Դեղատնային ցանց
- Դեղերի մեծածախ վաճառք
- Արտադրանքի սերտիֆիկացման մարմին
- «Էֆ Դի Էյ Լաբ›› սննդի և դեղերի փորձարկման լաբորատորիա
- «Դեղերի կենսահամարժեքության հետազոտության կլինիկա»:
Իր գործունեության ընթացքում «Տոնուս-Լես»-ը բազմաթիվ անգամներ է արժանացել տարբեր մրցանակների, պատվոգրերի, շնորհակալագրերի, անգամ Օքսֆորդում կայացած Եվրոպայի Բիզնես Գագաթնաժողովի կողմից արժանանացել է ‹‹Եվրոպական որակ›› պատվաբեր մրցանակին:
«Տարվա Դեղագործական Ընկերություն» մրցանակն էլ կդառնա «Տոնուս-Լես»-յան հաղթական պատմության կերտման ճանապարհի կարևոր բաղադրիչներից մեկը:

27/07/2017 года состоялось вручение VI ежегодной национальной премии «Звезда надежды-2017-Врач года и Медучреждение года», организованной Советом Общенационального Доверия, на которой компания «ТОНУС-ЛЕС» была удостоена премии «ФАРМАЦЕВТИЧЕСКАЯ КОМПАНИЯ ГОДА».
Генеральный директор компании Л. Акопян в своей речи отметил, - «Эта премия - свидетельство высокого общенационального доверия, и, одновременно, очень обязывающая победа.
Компания «Тонус-Лес» в течение всех 17 лет своей деятельности руководствовалась и руководствуется следующими принципами и миссией - необходимо работать так, чтобы фармацевтическая сфера Армении становилась более развитой и сильной, более стабильной и более надежной».
Мы с гордостью можем сказать, что сегодня наша компания является одним из лидеров армянского рынка, имеет свой собственный стиль и занимает свое особенное место, благодаря постоянному, динамичному развитию.
Сегодня сфера деятельности компании охватывает всю цепочку от производства лекарств до оптово-розничной торговли фармацевтической продукцией:
- Контрактная исследовательская организация и производство лекарств под собственной маркой
- Эксклюзивныи и официальный дистрибьютор ряда передовых фармацевтических компаний в Армении, Грузии и Казахстане
- Собственная сеть аптек
- Оптовая продажа медикаментов
- Орган cертификации продукции
- Аналитическая лаборатория лекарств и пищевой продукции «Эф Ди Эй Лаб»
- Клиника исследований биоэквивелентности лекаственных средств.
За время своей деятельности комапняи «Тонус-Лес» была удостоена многочисленных наград, сертификатов и дипломов, в том числе почетной награды «Европейское качество» на Европейском Бизнес Саммите в Оксфорде.
Награда «ФАРМАЦЕВТИЧЕСКАЯ КОПАНИЯ ГОДА» также станет одной важнейших из составляющих в создании истории побед и достижений компании «Тонус-Лес».